Jak se na porod připravit?

Existuje mnoho tipů a rad. Jednou z osvědčených možností je předporodní příprava s balonkem Aniball.

Mohli bychom se zabývat otázkou, proč se na porod připravovat? Vždyť naše babičky žádné pomůcky nepoužívaly! Rodily ale v mnohem mladším věku a lepší fyzické kondici než dnešní prvorodičky. Hormonální antikoncepci neznaly a do posilovny nechodily.

Dnešní ženy se také liší mentalitou, nechtějí brát případné negativní následky těhotenství a porodu (inkontinence, hemoroidy, zhoršená kvalita milostného prožitku, aj.) jako nutnou daň za miminko. Chtějí žít aktivně a bez omezení i „po dětech“. Pro tyto ženy je právě určen Aniball, silikonový nafukovací balonek, se kterým je možné cvičit nejdříve od 37. týdne těhotenství, ideálně 15 – 30 minut denně. Cíl přípravy spočívá v nácviku uvolnění pánevního dna a správného dýchání.

Balonek ženu učí, jak se vědomě uvolnit za pomoci hlubokého nádechu, bez násilného tlačení, které vede k poraněním. Umožňuje vyzkoušet nejvhodnější porodní polohu i pocit, který způsobuje nutkání na “tlačení” a napomáhá pochopit jak s tímto tlakem pracovat. Podporuje intuitivní chování. Ženy se potom nezaleknou tlaku hlavičky a přesně vědí, jak dýchat a efektivně “zatlačit”, získají potřebnou sebedůvěru.

Díky pravidelnému a šetrnému tréninku zlepšuje flexibilitu tkání. Výsledkem je snížení rizika samovolného poranění nebo nutnosti nástřihu hráze.